UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULUNUR?

Herkese Merhaba, 

Tatilin en zor noktası ucuz ulaşım. Çoğu zaman gideceğiniz yerin konaklamasından çok daha fazlasını uçak biletlerine veriyoruz. Hal böyle iken seyahat etmek epeyi güç hale geliyor. Peki bunun bir formülü yok mudur ? Cevap veriyoruuzz. Vardır efendim! Buyruunnn 🙂

Sanılanın aksine seyahat etmek bu işin matematiğini çözenler için epeyi kolay ve ucuz. 

  • Tatil planlarınızı mümkün olduğunca erken yapmaya çalışın. Erken alınan uçak biletlerinde her zaman promosyon bilet bulma şansınız yüksek. 
  • Skyscanner.com , ucuzabilet.com, momondo.com gibi siteleri kullanmayı adet haline getirmeniz önemli. Seyahat tarihleriniz esnekse bu siteleri kullanarak çok daha ucuza uçak bileti bulabilirsiniz. Bu gibi sitelerde fiyat alarmı gibi bölümler mevcut. Mutlaka kendinize fiyat alarmı oluşturun. Böylelikle bilet fiyatları düştükçe haberiniz olacak. 
  • Sadece bir yere gidecek ve o yerden başka bir yere geçmeyecekseniz biletlerinizi gidiş dönüş olarak aratmak yerine gidiş ve dönüşünüzü ayrı ayrı tek yön şeklinde aratın. 
  • Türk Hava Yolları, Atlas Global, Onur Air, Pegasus, Sun Express gibi firmalarımızın internet sitelerini sık sık kontrol edin ve aplikasyonlarını mutlaka akıllı telefonlarınıza indirip takipte kalın. Bu şekilde firmaların çok sık yaptığı promosyon bilet uygulamalarından haberdar olacaksınız. Unutmayın ki ucuz uçak bileti her zaman erken alınan uçak bileti demek değildir. Bu gibi siteleri hemen hemen her gün kontrol etme alışkanlığına sahip olursak ucuz biletlerden daha sık haberdar olacağız. 
  • Alternatif ucuz ulaşım seçeneklerini de dahil edecek olursak gitmek istediğiniz yere çok sayıda uçuş yoksa doğal olarak uçak biletleri de bir hayli pahalı olacak. Dolayısıyla Avrupa’da ki geniş ulaşım ağını kullanarak yakın bir şehrine çok daha uygun bir uçak bileti bularak devamında tren, otobüs ya da uluslararası ehliyetiniz varsa araba kiralayarak da daha ucuz bir ulaşım sağlayabilirsiniz.Örneğin; Varşova planınız varsa Berlin’e çok daha ucuza bilet bulup Berlin’den Varşova’ya tren ile ya da araba kiralayarak gidebilirsiniz. Evet belki biraz yorucu ve uzun süren bir yolculuk olacak ama fiyatlar söz konusu olunca fazlazıyla değeceğine emin olabilirsiniz:)
Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s